Молоді лідери Житомирщини долучились до роботи Молодіжної дорадчої групи ГЕФ ПМГ!

Молодь може відігравати активну роль в охороні та покращенні довкілля. Молодь та діти можуть змінювати свій стиль життя і те, як він впливає на довкілля. Вони можуть зробити свої оселі, школи та молодіжні організації більш дружніми до довкілля шляхом адаптування екологічних практик, переробки різних матеріалів та збереження таких ресурсів, як вода та електроенергія. Залучення молоді до охорони довкілля не лише створює прямий вплив на зміну поведінки та ставлення серед молоді, але й може потенційно вплинути на їхніх батьків, родичів та сім’ї.

ПМГ надає перевагу участі дітей та молоді в ролі носіїв майбутніх зобов’язань щодо сталого розвитку. Проекти ПМГ з компонентами екологічної освіти та поширення обізнаності майже завжди залучають школярів та студентів. Діти та молодь активно беруть участь в кампаніях щодо захисту рідкісних та зникаючих видів рослин, тварин та екосистем, висаджування дерев, створення громадських парків та впровадження технологій відновлюваної енергії.

Низькі прибутки та високий рівень безробіття серед молоді часто є викликом для добробуту громад. Проектна робота ПМГ з молоддю спрямована на підвищення їхніх професійних навичок  та забезпечує альтернативні засоби до існування, що роблять внесок у глобальні екологічні результати. ПМГ бачить значну цінність в інвестиціях у дітей та молодь, адже вони мають унікальну спроможність забезпечити стійке майбутнє.

В 2020 році Програмою малих грантів було започатковано Молодіжну дорадчу групу ПМГ ГЕФ в Україні. На конкурсних засадах було відібрано 16 молодих лідерів, серед яких активна молодь Житомирщини, а саме представники громадських молодіжних організацій, студенти Житомирського агротехнічного коледжу.

21 жовтня 2020 року було проведено першу зустріч Молодіжної дорадчої групи ПМГ ГЕФ, яка пройшла у гібридному форматі та зібрала всіх членів групи та команду Програми малих грантів. Під час зустрічі було представлено цілі, завдання, пріоритетні напрямки та принципи роботи ГЕФ ПМГ, а також обговорено ряд питань, таких як: місце та роль молоді в міжнародних процесах, принцип "значимого" залучення молоді на всіх рівнях, ЦСР та освіту в інтересах сталого розвитку, потенціал молоді в реалізації еколого-орієнтованих ініціатив та інноваційну програму "Молодь та кміна клімату". Крім того, було обрано голову групи та визначено подальший план роботи. 

Всі презентаційні матеріали із зустрічі можна завантажити за посиланнями: