Лідери Арктичних країн погодили спільні дії для збереження білих ведмедів

На Міжнародному форумі зі збереження білих ведмедів в Москві, Росія, міністри та інші представники країн Арктики взяли на себе зобов’язання допомогти білим ведмедям вижити в Арктичному ареалі.

«Підписання декларації Арктичними країнами - це крок назустріч майбутньому для цих чудових тварин», каже Джим Ліп, генеральний директор Всесвітнього фонду природи (WWF).

«Країни мають сорокарічний досвід успішного планування охорони природи. Я закликаю їх подвоїти зусилля для того, щоб бути певними, що ми впораємося з викликами наступних сорока років. Для цього потрібно реалізувати план дій із збереження полярних ведмедів на приполярних територіях та вжити заходів із попередження змін клімату».

Ще одне ключове зобов’язання було затверджене у Декларації Форуму, де п’ять країн, відповідальних за популяцію білого ведмедя, - Канада, Норвегія, Данія з Гренландією, Росія та США – будуть працювати разом над управлінням популяціями білого ведмедя, враховуючи зменшення площ льоду в Арктиці та зростання економічних інтересів.

«Ми вітаємо усі домовленості, досягнуті сьогодні», каже керівник програми з захисту білого ведмедя у WWF, Джоф Йорк. «Але також ми будемо слідкувати, щоб вони не залишились лише словами на папері. Всесвітній фонд природи заноситиме діяльність країн Арктики в щорічний табель успішності. Також ми будемо підтримувати критичні роботи із захисту білих ведмедів по всій Арктиці, вкладаючи свої ресурси та знання для оцінки здоров’я популяції, визначення та управління ключовими оселищами, та для зменшення конфліктів між людьми та ведмедями».

Хоча зобов'язання країн, взяті під час Форуму, допоможуть з управлінням середовищем проживання білого ведмедя і з прямими загрозами для ведмедів, це лише тимчасове вирішення проблеми. За нинішніх темпів потепління, зміна клімату зрештою призведе до танення морського льоду, на якому проживають ведмеді.

Щоб уникнути цієї довгострокової загрози, країни Арктики та світу мають почати активно інвестувати у відновлювані джерела енергії.